Hepimiz in severek beğen erek yediği kahvaltı larımızın vazgeçilmez i katkısız besleyici doyurucu lezzet li fazla yağ içermeyen sporcu ların bile rahatlıkla yiyebileceği pancake (pankek) bir diğer adı ile kerp yaptım. Yapan ların elleri ne sağlık afiyet le yeyin inşaallah.
Pancake (Pankek) malzeme sini ben dört kişi lik olarak hazır lıyorum her malzeme den iki (2) sayı olarak ilave ediyor um siz malzeme sini birer azalt arak yapabilirsiniz o zaman sayı az çıkıyor arzu ya göre malzeme sayı larını arttır abilirsiniz.
2 adet yumurta
2 su bardağı un
2 paket kabartma tozu
2 tatlı kaşığı şeker
2 çay kaşığı tuz
2 yemek kaşığı sıvı yağ
2 su bardağı süt
malzeme leri sıra sıyla bir çırpma kab ında yumurta yı şeker i tuz u sıvı yağ ını süt ü un u kabart ma tozu nu çırp ın iyice çırp tıktan sonra kolay ca dökülmesi için boş bir şişe ye mayonez yada ketçap kutu larına malzeme yi doldur un tava mıza yağsız olarak küçük küçük sıkın istediğiniz büyük lükte ayar layın. üzer leri göz göz olunca ya kadar bekle yin sonra çevir in pişir me işlem lerini yağsız yapın reçel lerle çikolata peynir domates salatalık istediğiniz şekilde servis edin yapan ların eller ine sağlık afiyet olsun.Kanalıma ABONE olmayı unutmayın.

Kaynak