DENEMENİZ GEREKEN YEMEK PİŞİRME TÜYOLARI

Bugün, yemek pişirmeyi seven herkesin öğrenmesi gereken mutfak sırlarını paylaşıyoruz. Yaşamınızı kolaylaştıracak birçok çabuk yemek tarifi ve mutfak tavsiyesi bulacaksınız. Dolmalık biber nasıl seçilir, evde nasıl suşi yapılır, tavuk kanadı nasıl hazırlanır, öğrenin.

Bir başka havalı tavuk tarifi de cips kaplı tavuk şeritleridir. Tavuk göğsünü şeritler halinde kesin, istediğiniz sosa bulayın ve cipsle kaplayın. Fırında pişirin ve afiyet olsun!

Evde kolaylıkla suşi yapabilirsiniz. Bir buz kalıbına ihtiyacınız olacak. Kalıbı streç filme kaplayın. Sonra avokadoyu dilimleyin ve ilk katmanı oluşturun, sonra karides, balık veya ne eklemek istiyorsanız onu yerleştirin! Balığın üstüne pilavı ekleyin ve buzdolabında 20 dakika bekletin. Kalıbı bir kesme tahtasının üstüne tersyüz edin ve streç filmi çıkarın. Buz kalıbı kullanarak yapabileceğiniz başka tarifleri de inceleyin.

Tavuk kanadı sever misiniz? Lezzetli tavuk kanadı tarifine bakın. Kola ve soğanı karıştırın, tavukları bu sosta birkaç saat bekletin.

Sıradaki koleksiyon sizi şaşırtacak! Bu koleksiyon kolanın kullanım alanlarıyla ilgili. Yağlı ocak filtresini, kolaya batırarak temizleyebilir, kola ve kek karışımını karıştırarak kek yapabilir, fayansların temizliğinde kola kullanabilirsiniz.

Bugün salatamız için en iyi tatlı dolmalık biberleri nasıl seçeceğimizi öğreniyoruz. Fark şu: Dişi dolmalık biberlerin 4 bölümü olur ve daha tatlı olduklarından salatayla çiğ tüketilmeye daha uygundurlar. Erkek dolmalık biberlerin 3 bölümü olur ve yemek yaparken kullanılmaları daha uygundur.

Kesilen avokado kararmaya başlar, bu nedenle kesilen bölümü bitkisel yağ ile kaplamalısınız.

TIMESTAMPS:

00:09 Şerit tavuk tarifi

03:28 Dolmalık biber nasıl seçilir

04:36 Ev yapımı suşi

05:41 Buz kalıbında mini çörekler

———————————————————–

5 Dakikada Hallet kanalına abone olmak için: https://goo.gl/988RDr
Olumlu bak kanalına abone olmak için: https://goo.gl/aoVCYZ
5 Dakikada Hallet Kizlar: https://is.gd/9e6Ptf
GERÇEK HİKAYELER: https://is.gd/HpUYgh

Müzik, Epidemic Sound: https://www.epidemicsound.com/

Kaynak